Pożyczki pod zastaw nieruchomości - na jakie rzeczy musimy patrzeć przy zaciąganiu ?


Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest w ostatnim okresie całkiem popularnym tematem. Wypowiedzi na jej temat są jednak całkowicie odmienne. Swój nieprzychylny klimat zawdzięcza w szczególności informacjom medialnym, które to uprzedzają przed rzekomymi nieprawidłowościami, które się z nią łączą. Ostrzegają przed nieuczciwymi pośrednikami, którzy pod płaszczykiem przyznawanych pożyczek przejmowali lokale mieszkalne ubogich osób.

Rzeczywistość okazuje się być jednak odrobinę bardziej skomplikowana niż w modelu ubodzy pożyczkobiorcy i źli pożyczkodawcy. W każdej sferze życia mamy do czynienia z patologiami a co za tym idzie nie można oceniać w sposób generalny konkretnego zjawiska. Normalna pożyczka pod zastaw mieszkania jest w pełni bezpieczna pod warunkiem, że każda z podpisujących umowę stron ma świadomość ściśle na co się decyduje. http://podzastaw.org
http://lnhesqley.blog.wox.cc
Pożyczki pod zastaw mieszkań są udzielane przez podmioty prywatne (zwyczajne kredyty hipoteczne w ich odróżnieniu są (przyznawane przez banki). Umowa pożyczki opiera się na zasadzie swobody zawierania umów przez równorzędne strony, która to to reguła mieści się polskim kodeksie cywilnym. Strony ustalają, że 1-a ze stron użycza pożyczki w danej wartości a 2ga strona zobowiązuje się ją spłacić w określonym okresie, razem z pobocznymi odsetkami i wydatkami.

Z racji tego, że prywatny inwestor nie dzierży przywilejów banku (np. nie ma możliwości weryfikować pożyczkobiorcy w Biurze Informacji Kredytowej). Zabezpiecza się zatem poprzez zrealizowanie wpisu w KW nieruchomości. Pożyczka pod zastaw nieruchomości to relatywnie prosta struktura od strony prawnej.