Kredyt bez bik jest dostępny w ciągu 15minut

powiedział pod zastaw nieruchomosci
Każda jednostka, która to choćby raz w całym swoim życiu miała styczność z bankami z całą pewnością słyszała określenie BIK. Dla niektórych jest to czarna księga dłużników w której to w żadnym wypadku nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niedużo mówiący skrót zaczerpnięty z terminologii finansowej, który to przeciętnemu klientowi nic nie mówi. Tym w wyższym stopniu termin kredyt bez bik.

W krótkim paragrafie postaramy się naszym użytkownikom wyjaśnić te kluczowe pojęcia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej czyli organizacja, jaka została zapoczątkowana przez Związek Banków Polskich u zarania lat dziewięćdziesiątych, krótko po naszej transformacji ekonomiczno-ustrojowej. Był to wyraźny krok jaki uczyniły banki aby polityka kredytowa była prowadzona na właściwych regułach. BIK jest to wewnętrzna baza informacji do której dostęp mogą mieć wyłącznie banki. Trafią do niej wiadomości o tym, że ubiegamy się o kredyt/pożyczkę, spłacamy lub też nie opłacamy konkretnego zobowiązania jak również znajduję się tam nasz scoring czyli stopień punktów, które dostajemy za konkretne działania.

Kredyt bez bik jak bez trudności możemy się domyśleć jest to kredyt jaki posiadamy możliwość otrzymać bez oceny danych znajdujących się w Biurze Informacji Kredytowej. Taką ofertą są zainteresowane przede wszystkim osoby, które nie radzą sobie ze zwrotem swoich zobowiązań i dość często mają zauważalne opóźnienia. Powinno się tutaj powiedzieć, że tego rodzaju kredyty choć od strony prawnej powinny się określać pożyczkami są udzielane poprzez podmioty pozabankowe.